MBA Tezi Hazırlama

BLOG

MBA Tezi nedir? MBA programları lisans mezunlarının yöneticilik ile ilgili uzmanlaşmak ve formasyon elde etmek amaçlı olarak katıldıkları eğitim bölümleridir. MBA programına farklı lisans programlarından mezun olan kişiler girebilirler. Türkiye’de MBA ‘nın bilinen ismi İşletme Yüksek Lisansıdır. Programlara iş hayatının içinde olan, bilgi ve becerilerini arttırmak isteyen profesyonel kişiler de katılmaktadır. MBA tezi ise bu programın bitiminde öğrencilerin okula sunmaları gereken projedir. MBA tezi hazırlanırken öğrencilerin çok yoğun bir emek harcamaları ve zaman ayırmaları gerektiği için strese girdikleri ve hatta tezi yazmayı erteledikleri görülebilmektedir. Bu da hem mezuniyeti geciktirmektedir hem de oldukça moral bozucu bir durumdur. MBA öğrencilerinin bir kısmı ayrıca bir işte de uzun saatler boyunca çalıştıklarından ötürü kendilerine bile vakit ayırmakta zorlanırlarken bir de tez projesine vermeleri gereken zaman yüzünden büyük problemlerle karşı karşıya kalabilmektedirler. Bunun dışında öğrenciler genel itibariyle kendileri ile yakından ilgilenecek ve süreçte destek alabilecekleri bir tez danışmanına denk gelmeyebilirler. Böyle bir durumda MBA tezini hazırlarken neyi nasıl yapacakları konusunda yeterli bilgiye sahip olmadıkları için tez hazırlamak onlar için tam bir işkenceye dönüşebilir.

MBA Tezi Hazırlarken Nereden Başlanmalı?

MBA Tezi hazırlama; doğru bir planlama, çok iyi araştırma ve süreyi verimli kullanmayı gerektirmektedir. Bir tez projesine başlamak için teslim tarihine yakın bir zamanı beklememek projenin olumlu olarak sonuçlanıp başarıya ulaşabilmesi için çok önemlidir. MBA tezi hazırlama aşamasında konunun ilgi alanlarınıza da uygun olarak dikkatlice seçilmesiyle beraber projenizin iskeletini oluşturmakla işe başlayabilirsiniz. Çalışma konunuzla alakalı olarak tüm literatürün çok dikkatlice ve tek tek araştırılması gerekmektedir. Projenin özgünlüğü iyi notlar almanızı ve tezinizin değerini arttırmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle de çalışma konunuzda daha önce yazılan, yayınlanan ve yayınlanmayan eserler neler? Hani kaynakları kullanabilirsiniz? Bu gibi soruların yanıtlarını yerli ve yabancı kaynakları dikkatlice araştırarak bulabilirsiniz ama tabiki bu süreç özellikle daha önce tez konusunda deneyim sahibi olmayan kişiler için zorlu ve yorucudur. Taslak bölümü, oluşturulduktan sonra tez danışmanına onaya gönderilir. Tez danışmanı bunu onaylamazsa gereken değişiklikler yapılır, onaylarsa tezin artık yazım aşamasına geçilebilir. MBA tezinizi hazırlarken kullandığınız dilin sade ve anlaşılır olması çok önemlidir. Ayrıca içerikte savunduğunuz konuyu doğru ve güçlü savlarla desteklemelisiniz. Projenizin özellikle giriş, özet ve sonuç bölümleri güçlü olmalıdır çünkü jüri en çok bu kısımlara dikkat etmektedir. İntihal yapılması yani kaynak belirtmeden başkalarının eserlerinden alıntılar yapılması tezde yasaktır ve çalışmanızın onay almamasına sebep olabilirsiniz.

MBA Teziniz için Profesyonellik Danışmanlık Hizmetimizden Faydalanabilirsiniz!

MBA tezi hazırlama hizmeti sunan firmamız, MBA yapmış ve bu alanda uzman olan deneyimli çalışanlarımızla sizlere MBA tezinizi hazırlamanızda büyük bir destek sağlayabilir! Zaman bulamamaktan şikayetçiyseniz, neyi nasıl yapacağınız konusunda kararsızsanız ve tez projenizde destek almanız gerektiğini düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilir; tezinizi emin ellere teslim edebilirsiniz. Tez danışmanlık hizmetlerimiz arasında literatür oluşturma, veri girme, taslak yaratma, içerik yazımı, format uyarlaması, redaktörlük vb. birçok tez hizmeti bulunmaktadır.

 

Uygun Fiyatlarla Tez Dönemini Sorunsuz Atlatın!

MBA tezi hazırlama aşamasında yaşanan yoğun sıkıntıların azaltılması için şirketimizin tez hizmetlerinden uygun fiyatlarla yararlanmanız mümkündür. Firmamıza sipariş formu ile ulaşabilir, MBA alanında uzmanlaşmış akademisyen çalışanlarımızın bilgi ve tecrübesi doğrultusunda tezinizin en iyi biçimde profesyonelce hazırlanacağı konusunda bize güvenebilirsiniz. Tez projesi zorlu bir süreçtir ama yeterli destek alındığında rahatlıkla atlatabilir. Siz de MBA tezi hazırlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki yazı
Tez Taslağı Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Sonraki yazı
Felsefe Bölümü Tezi Hazırlama Hizmetleri
Menü