Doktora Tezi Hazırlama

Tez hazırlama konusunda internette en fazla yapılan aramalardan birisi doktora tezi hazırlama olmaktadır. Bunun nedeni her geçen gün doktora yapan kişilerin sayısının artması, üniversitelerin doktora kontenjanlarının fazlalaşması, üniversite sayılarının artması, akademik kariyer olanaklarının genişlemesi, eğitim oranının artması gibi farklı şekillerde açıklanabilir.

Tez Hazırlama Hizmetleri olarak yılların bilgi, birikim ve deneyimiyle öne çıkıyor, doktora tezi hazırlama taleplerini başarıyla karşılıyoruz. Ancak doktora tezinin çok daha fazla uzmanlık gerektirdiğinin farkındayız. Bu nedenle tez konularına, hangi anabilim dallarıyla alakalı olduğuna bakarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çünkü doktora tezi yazılması en zor tezdir ve mutlaka tez danışmanlığı yapacak ve tez yazacak kişinin ilgili anabilim dalında uzman, eğitimli ve deneyimli olması gerekir. Bizler de kaliteli iş çıkarma adına taleplerinizi danışmanlarımızın kararlarına göre değerlendirmeye alıyoruz.

Her biri alanında kariyer sahibi akademisyenlerden oluşan geniş bir kadroyla çalışıyoruz. Bu da bizi en çok tercih edilen doktora tezi yazdırma merkezi haline getiriyor. Ancak başarılarımızla yetinmiyor, daima daha iyi ve daha fazla kişiye yardımcı olabilmek adına özveriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geniş kadromuz sayesinde doktora tezi hazırlama taleplerinizin tamamına yakınına olumlu cevap verebiliyoruz.

Doktora Tezi ve Özellikleri

Öncelikle doktora ileri düzey bir eğitim dönemidir. Üniversitelerin enstitüleri bünyesinde anabilim dallarına göre doktora programları açılır. Kimi zaman sadece yaz aylarında güz dönemi doktora öğrencisi alım programları açıklanırken kimi zaman bahar dönemi için, dönem arasında da doktora öğrencisi alım programları açılabilir.

Doktora programlarına alım tezli ya da tezsiz yüksek lisansa göre daha azdır. Başvuru şartları üniversitelere göre değişse de genel olarak şöyledir:

  • Yüksek lisans mezunu olmak ya da belli bir lisans ortalamasıyla mezun olmak,
  • Belli bir YDS puanı almış olmak,
  • Belli bir ALES puanı almış olmak,
  • İlgili lisans bölümlerinden mezun olmak.

Doktora öğrenciliğine hak kazanan kişiler ilk olarak teorik dersler alırlar. Ders dönemi kimi zaman iki yarıyıl, kimi zaman üç yarıyıl devam eder. Bütün derslerini başarıyla geçmesi gerekir. Ardından doktora yeterlilik gelir ve öğrenci belli bir sürenin sonunda sınava tabi tutulur. Doktora yeterlilik sınavını geçen öğrenciye danışman atanır ve bir tez konusu belirlemesi istenir. Sonrasında tez konusu ve tez planı savunması yapılır. Tez savunması kabul gören öğrenci için artık doktora tez dönemi ve tez hazırlama süreci başlar. Belli aralıklarla tez savunması yaparak çalışmalarının hangi aşamada olduğu, neler yaptığı hakkında tez jürisine bilgilendirmede bulunur. Tez süresince üç jüri ile devam eden süreç, tez savunmaya gelindiğinde beş jüri karşısında gerçekleştirilir. Başarıyla tez savunmasını veren ve jüriden onay alan tez üniversitenin basım kurallarına göre basılır ve öğrenci artık doktora mezunu olarak doktor unvanı alır.

Doktora eğitimi çoğu kez akademik kariyer hedefleyenlerin dahil oldukları bir eğitim sürecidir. Öğrenciler belli bir yaşa gelmiş olduklarından da artık birçoğu farklı yerlerde aynı zamanda iş hayatına dahil olmuşlardır. Bu nedenle hem iş hem eğitim hayatları aynı anda devam eder. Bu da doktora tezi yazdırma taleplerinin oldukça fazla olmasına neden olur. Çünkü doktora tezi için kişilerin bu aşamaya kadar oldukça deneyimli olmasını gerektirir. Bir lisans ya da yüksek lisans tezi gibi olmaz. Daha profesyonel bir çalışma ortaya çıkarılmalıdır. Bizler her çalışmamızda tam da olması gerekeni yapıyoruz.

Profesyonel Doktora Tezi Hazırlama Aşamaları

Doktora eğitiminde hedef, problem doğrultusunda planlama, geliştirme, uygulama, izleme ve değerlendirmede bulunmaktır. Bunun için uzun süre çözümlenememiş sorunlara, hiç denenmemiş yollar kullanılarak orijinal çözümler sunulması beklenir.

Ayrıca ilgili alanda uygulaması yapılmamış bir teori uygulanarak geçerliliği test edilebilir. Ya da herkesçe kabul görmüş bir teorinin zayıf yönleri keşfedilerek bu alanın yeniden sorgulanması sağlanabilir. Yeni ölçme ve değerlendirme araçları geliştirilebilir. Çığır açıcı bir keşifte bulunulabilir. Yeni bir alanın oluşmasında öncülük edilebilir. Dolayısıyla yeni bir şeyler ortaya konulmalıdır. Bunun için de titiz bir çalışma süreci takip edilmelidir. Doktora tezi yazdırma talebinde bulunan öğrencilerimiz için bizler tezlerimizi başlıca şu aşamalarda yapıyoruz:

  • Tez konusunun belirlenmesi,
  • Sürece yönelik zaman çizelgesi oluşturulması,
  • Tez taslağının oluşturulması,
  • Araştırma ve okuma,
  • Zihnin farklı düşünce ve yöntemlere açılması,
  • Sürece hâkim olunması.

Doktora tezi hazırlama süreci son derece meşakkatli ve yorucudur. Bu nedenle daima pozitif düşünmeli, inançlı biçimde hedefe odaklanılmalıdır. Zaman doğru kullanılmalı, planlamaya riayet edilmelidir. Aynı zamanda yolculuk sırasında zihinde farklı düşüncelerin olabileceği, farklı bakış açılarının gelişebileceği unutulmamalıdır.

Uzman kadromuz giriş, literatür, yöntem, bulgular, sonuç, kaynakça gibi bir doktora tezinde olması gereken her detaya tezlerinde yer vermekte, sizinle koordineli biçimde belirlenen sürede tez teslimi sağlamaktadır.

Parayla Doktora Tezi Yazdırma Fiyatları

Doktora tezi yazan yerler arayışlarınız için rahatlıkla Tez Hazırlama Hizmetleri merkezimizle çalışabilirsiniz. Siz de mutlu müşterilerimiz arasına dahil olabilir, zorlu doktora tezi hazırlama sürecinin çok daha kolay geçmesini sağlayabilirsiniz.

Parayla doktora tezi yazdırma taleplerine karşı bizler birçok ayrıcalığı bir arada sunuyoruz. Bunlardan ilki uzman akademik kadromuzdur. Her biri kendi alanında uzman, tecrübeli akademisyenlerimizle profesyonel yaklaşımlar sergiliyoruz.

Kalitede taviz vermediğimiz gibi parayla doktora tezi yazdırma taleplerinizi uygun ücret karşılığında yapıyoruz. Her tezin detaylarına göre ücret belirliyor, kolay ödeme seçenekleri ile işiniz tamamlandıkça ödeme yapmanızı sağlıyoruz. Zamanında teslimata azami dikkat ediyor, size söz verdiğimiz tarihte çalışmamızı bütün kontrolleri yapılmış, eksiksiz şekilde teslim ediyoruz. İlk andan son ana kadar uzmanlarımızla hızlı ve kesintisiz iletişim olanağı veriyor, bütün çalışmalarımız lisanslı Turnitin yazılımıyla kontrol edip intihal oranlarını belirleyerek sorunsuzca tarafınıza ulaştırıyoruz.